Sıkça Sorulan Sorular

Yarışma Son Başvuru Tarihi Nedir?

Son başvuru tarihi 3 Mayıs 2024

 
Yarışma Ön İncelemesi Ne Zaman?

Ön inceleme tarihi 7 Mayıs 2024

Final ve Ödül Töreni Ne Zaman?

Final ve ödül töreni tarihi:  20 Eylül 2024

Yarışmaya Kimler Katılabilir?

Yarışmaya katılım için başvuracak adayların;

 

  • Üniversitelerin Ön Lisans ve Lisans bölümlerinde (bölüm sınırlaması olmaksızın) öğrenci olmaları veya Birinci Değerlendirme Aşaması İçin Son Başvuru Tarihinden itibaren en fazla 1 yıl önce mezun olmuş olmaları,
  • 01.1996 ve sonrasında doğmuş olmaları,
  • Yarışmanın düzenlendiği dönemde halı sektöründe herhangi bir firmada veya yarışmayı düzenleyen kurumlardan birinde çalışıyor olmamaları, Yarışma jürisinde görev alan üyelerin 1. derece yakınları ile yarışmayı organize eden kurum/kuruluşlarda çalışan bir kişi olmamaları gereklidir.
  • İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen herhangi bir tasarım yarışmasından ödül almış olmamaları,
  • İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen herhangi bir tasarım yarışmasından sadece maddi para ödülü alan yarışmacı aynı yıl diğer tasarım yarışmalarına katılamaz. Aksi tespit edildiğinde yarışma başvurusu geçersiz sayılacaktır.
Daha Önce Ödül Alan Tekrar Katılabiliyor Mu?

İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen herhangi bir tasarım yarışmasından ödül almış olmamaları, 

Yarışmaya Birden Fazla Kişi İle Katılabilirmiyiz?

Hayır, yarışmaya katılım bireysel olarak gerçekleştirilecektir.

En Fazla Kaç Tasarım İle Katılabilirim?

Yarışmaya bir kişi, en fazla 2 (iki) desen çalışması ile başvuru yapabilir. Ancak iki eserinin de finale kalması durumunda I. Jüri Değerlendirmesi sonrasındaki puanı yüksek olan eseri finale kalmış sayılacaktır, eşit puan alınması durumunda yarışmacının tercihi dikkate alınacaktır.

Fiziki Dosyayı nereye teslim edeceğim/ kargolayacağım?

Fiziki başvuru dosyaları  son başvuru tarihinden önce (Prof. Dr. Nazan AVCIOĞLU KALEBEK – Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi GTS Halı Tasarımı Bölümü Üniversite Bulvarı 27310 Şehitkamil – GAZİANTEP) adresine elden veya kargo yolu ile ulaştırılacaktır. Kargo ücreti yarışmacıya aittir.